[Foto’s] Snelboten buiten dienst door ijsvorming

Door de ijsvorming in de Waddenzee hebben Rederij Doeksen en Wagenborg alle sneldiensten buiten dienst gesteld. Wagenborg deed dit reeds afgelopen dinsdag al voor de snelboot Esonborg, die op Schiermonnikoog vaart. Rederij Doeksen laat vanaf vrijdag ook alle sneldiensten vervallen.
De gewone, langzame, veerboten blijven voorlopig conform dienstregeling varen. De snelboten raken door de hogere snelheid en de aluminium romp sneller beschadigd dan de conventionele veerboten, die bovendien met ijsklasse gebouwd zijn. Daarnaast kunnen er problemen met de waterjets en het koelsysteem van de motoren van de snelboten van Doeksen ontstaan door het drijfijs.
Rederij Doeksen stelt passagiers die geboekt hebben voor een sneldienstafvaart persoonlijk op de hoogte. Het enige alternatief voor de reizigers is het nemen van een veerdienst. Deze situatie zal naar verwachting zeker nog tot in volgende week duren, omdat er tot na het weekend nog flink vorst voorspeld wordt.



Foto: Sytse Schoustra
Foto: Sytse Schoustra
Foto: Hessel Buren
Bron: Rederij Doeksen, Wagenborg.