De meesten zal wel opgevallen zijn dat EVT nogal fors heeft uitgehaald naar de overheid en Doeksen inzake de vermeende belangenvermenging en dergelijke. Minister Schultz van Haegen heeft daarop direct en zeer hard gereageerd.
Ik heb zelf ook nogal fors op EVT gereageerd en dat bedrijf amateurisme verweten: snelboot kopen, die verkopen en dan geen reserve hebben, maar uitwijken naar de Stortemelk, zeggen dat je een andere snelboot koopt die er niet komt en dan tenslotte met de Schleswig-Holstein aankomen. Dat soort stappen kan je niet toeschrijven aan een goed georganiseerde bootdienst.
EVT heeft volstrekt verzuimd te communiceren, dat er inmiddels per 18 april 2011 een nieuwe naamloze vennootschap is opgericht, de NV MS Spathoek. Kapitaal 1,5 miljoen, waarvan 300 aandelen van € 1000 zijn geplaatst. De directie is de BV EVT Management Terschelling. Daarvan is de directie EVT Beheer BV. Over EVT Beheer is een directie aangesteld van vijf directeuren. EVT Beheer is ook op 18 april opgericht.
De bedoeling is, dat de NV de "Spathoek" (die heet nog steeds Schleswig-Holstein) ter beschikking gaat stellen aan de EVT. De NV Spathoek heeft als doelstelling het uitvoeren van de bootdienst naar Terschelling en zo mogelijk ook Vlieland, waarbij het belang van de dienst op Terschelling voorop staat. De NV zal dus de eigendom van de Schleswig-Holstein moeten krijgen. Dat betekent, dat de anderhalf miljoen Euro aan aandelen minstens tegen een koers van meer dan 200% moeten worden uitgegeven. Misschien is het zelfs zo, dat de 300 uitgegeven aandelen de eigendom van de Schleswig-Holstein moeten dekken en dan zijn ze dus tegen minstens 1000% uitgegeven. Dat zou zo maar kunnen.
Feit is, dat EVT hierover helemaal niets publiceert. Alle gegevens zoals die nu bekend zijn, moet je uit de Kamer van Koophandel halen en daarin staat niet vermeld, wat nu eigenlijk de bedoeling van de koers van de aandelen is.
Een feit is zeker: het lijkt in werkelijk niets op het nagestreefde "TESO-model".
Het gerucht gaat op Terschelling, dat de EVT binnenkort weer besloten bijeenkomsten gaat beleggen om de aandelen van de NV MS Spathoek aan de man te brengen.
|